..Súčasné umelecké kováčstvo spojené s úžitkovým umením, architektúrou, dizajnom a sochárstvom. Každé umenie má svoj vlastný jazyk. Jazykom kováčstva sú plastické vlastnosti ocele, ktoré vznikajú len v ohni a môžu byť využité len pri pomoci nákovy, kladiva a práce. Poznávať ten jazyk je veľkou radosťou.


   Vitajte na mojej stránke!!!  Venujem sa ručnej zákazkovej výrobe v odbore poctivého umeleckého kováčstva.

Ponúkam vlastný nákres, no zároveň rešpektujem aj názory a predstavy zákazníka. Robím všetko preto, aby každá práca bola jedinečná. Citlivo prispôsobujem moje výrobky k architektúre daného objektu.

    Svoje poslanie vidím vo využití umeleckého kováčstva v súčasnej architektúre a dizajne, no taktiež milujem aj starú dobrú klasiku.

    Pri svojej práci kladiem dôraz na umeleckú a remeselnú kvalitu.

    Mám za sebou inštalácie v rôznych štýloch, od múzea až po rodinné domy. Venujem sa aj sochám a plastikám, s ktorými sa rád zúčastňujem medzinárodných výstav.

    V roku 2014 som získal 2. cenu v kategórii klasické kováčske práce za dielo Veľryba na Medzinárodnom kováčskom festivale Hefaiston (hrad Helfštýn neďaleko Olomouca), ktorý je najväčším kováčskym festivalom s najväčšou výstavou kovaných prác v Európe. Fotografie mojich niektorých prác boli uverejnené v nemeckom časopise Hefaistos.

    Som rád, že som mohol vystavovať aj doma, keď v zime 2016 v Múzeu Janka Kraľa v Liptovskom Mikuláši prebehla výstava mojich prác.

   --V roku 2013 som sa podieľal na projekte medzinárodnej spolupráce « Juraj Janošik 300 rokov legendy» v rámci ktorého som vyhotovil brány a mreže pre múzeum Jana Kráľa v Liptovskom Mikuláši.--

     Moja dielňa je dobre vybavená a vďaka spolupráci so stavebnou firmou viem zabezpečiť nielen dodávku, ale aj inštaláciu svojich výrobkov.

JAZYKOM KOVÁČSTVA SÚ PLASTICKÉ VLASTNOSTI OCELE     

PÁČI SA VÁM NAŠA PRÁCA?